Sympozjum „Welcoming universities: Towards high-quality support for international academics in Central-Eastern and South-Eastern Europe” już 21 czerwca w Bratysławie!

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej NAWA zaprasza na wydarzenie wieńczące projekt UniWeliS. Sympozjum „Welcoming universities: Towards high-quality support for international academics in Central-Eastern and South-Eastern Europe” odbędzie w dniu 21 czerwca 2023 r.

Na postrzeganie uczelni przez studentów i kadrę akademicką z zagranicy wpływa oferowany przez instytucję goszczącą poziom wsparcia i fachowej obsługi. Środowisko, które wspiera i stymuluje, sprzyja nie tylko rozwojowi osobistemu i zawodowemu naukowców i zachęca do pozostania na uczelni, ale również podnosi ich poziom zaangażowania, włączenia się w realizację wspólnych celów dydaktycznych i naukowych oraz wpływu społecznego.

Wsparcie międzynarodowej kadry na różnych etapach mobilności jest misją skomplikowaną, wymagającą zaangażowania zarówno na dużym poziomie ogólności jak i w kwestiach szczegółowych, oraz bliskiej współpracy wielu aktorów. Na wieńczącej projekt UniWeliS konferencji zostaną zaprezentowane główne wnioski z trzyletniej pracy nad stworzeniem przeglądu wysokiej jakości usług dla międzynarodowej kadry i doktorantów w regionie Europy Środkowo- i Południowo-Wschodniej.

Zapraszamy do wymiany doświadczeń, dzielenia się pozytywnymi przykładami i zapoznania się z narzędziami stworzonymi w ramach projektu UniWeliS.

Udział w Sympozjum jest bezpłatny.

• Agenda
  • Rejestracja – (zarówno dla gości pragnących przyjechać do Bratysławy jak i uczestników on-line)