Rektor UG prof. Piotr Stepnowski wybrany Przewodniczącym Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich!

W dniu 28.06.2024 r. członkowie KRUP na posiedzeniu w Szkole Głównej Handlowej jednomyślnie wybrali na tę funkcję Rektora UG prof. dr. hab. Piotra Stepnowskiego. Jego zastępcami w prezydium są: Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. Ryszard Koziołek i Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego prof. Jerzy Przyborowski.

– Przed nami kadencja pełna wyzwań – szkolnictwo wyższe stoi przed zmianami zapowiedzianymi przez ministerstwo, jak i tymi, które wynikają z rozwoju sytuacji społecznej i gospodarczej. Ministerstwo zapowiada zmiany w ustawie, odnotowujemy, po lekkiej fali wyżu, spadek liczby studentów, do tego w perspektywie szykują się podwyżki cen mediów. Na uczelnie wchodzi też kolejne, zupełnie inne pokolenie – mówi Rektor prof. Piotr Stepnowski. – Musimy być przygotowani na te zmiany. I mówić o nich jednym, pewnym głosem. Wypracowaniu wspólnych stanowisk w różnych kwestiach, współpracy, wzajemnemu wsparciu i dyskusji – temu właśnie służy Konferencja Rektorów Uniwersytetów Polskich.

Rektor prof. Piotr Stepnowski został powołany na Przewodniczącego KRUP w kadencji 2024 – 2028.